otrdiena, 2010. gada 7. decembris

Viens, tumšā mežā

Šajā nedēļas nogalē sanāca pabūt vienai tumšā mežā. Bija nepavisam ne vēls vakars, ap astoņiem, bet tumsa, kā jau Latvijas decembrī, bija tik bieza kā sviests, ko ziest uz maizes. Ar nolūku nebiju paņēmusi līdz kabatas lukturīti un apņēmīgi devos tumsā, kur, kā nākas, no krūmiem un kokiem veidojās dažādi ķēmīgi tumsas tēli. Šis gājiens tumšajā mežā atsauca atmiņā bērnību un skolas gadus, kad, dzīvojot ciematā un pēc tam laukos blakus mežam, šad tad sanāca staigāt vienai tumšā mežā. Interesanta perspektīva, jo tad, kad biju mazs un bailīgs bērns, šādu izaicinājumu sanāca vai cik, bet tagad, kad esmu pieaudzis, drošs cilvēks, vienai tumšā mežā staigāt sanāk ļoti reti. Parasti no tā sargā mašīnas omulīgais siltums, klusa, skaista mūzika vai iedegtu sveču, siltas tējas komforts patīkamā, siltā vidē.

Latvijā šodien, 2010. gadā salīdzinot ar 2004. gadu, nabadzības riska indekss ir palielinājies par gandrīz trešdaļu. Ja 2004. gadā nabadzības riskam Latvijā bija pakļauti 19 procenti iedzīvotāju, tad 2008. gadā tādu bija jau 26 procenti. Sabiedrības dzīves līmeņa nevienlīdzības ziņā esam pēdējā vietā Eiropas Savienībā. Jā, aiz Rumānijas un Bulgārijas, kas 2007. gadā pievienojušās ES, glābj Latviju no pēdējās vietas citos rādītājos, bet ne šajā. Aiz šiem sausajiem datiem, ir dramatisks konstatējums – ‘nabadzības riska indekss jeb iedzīvotāju īpatsvars, kuri atradās zem nabadzības riska sliekšņa, palielinājās laikā, kad iedzīvotāju kopējie ienākumi būtiski pieauga, turklāt bezdarba līmenis bija salīdzinoši zems” (Latvijas nacionālās reformu programmas ‘ES 2020’ stratēģijas īstenošanas projekts).

1995. gadā mācījos Zviedrijā un pa vakariem kā studente piestrādāju vietējā labdarības restorānā, kura ienākumi tika ziedoti kopienas labdarības mērķiem. Manas studentu kopmītnes atradās pilsētas otrā malā. Pēc darba beigām, ap 12 vakarā darbinieku vidū parasti izcēlās mērens tracis par to, kā es nokļūšu uz mājām, jo man kā ārzemju studentei vienīgai nebija nodrošināta veida, kā nokļūt mājās. Man tajā laikā šie trači šķita patiešām smieklīgi, jo es neredzēju nekādas problēmas doties 40 minūšu pastaigā Zviedrijas decembra naktī spoži apgaismotajā Vesterosas pilsētā, kur, kā likās, nepamanīts nepaliktu pat adatas zemē nokrišanas troksnis.

Šodien uz šo Zviedrijas pieredzi raugos pavisam savādāk. Šodien redzu, ka ikviens mazs, tumšā mežā Latvijā nonācis bērns ir arī mana atbildība. Tieši tāpat kā manu savulaik zviedru kolēģu atbildība bija pilsētā nonākusi ārzemju jauniete un tam nebija nekāda sakara ar lišķību, liekulību vai bailīgumu, tā bija solidaritāte.

19 comments:

 1. Lolita, es nezinu kāpēc nedēļas nogale Tu izlēmi doties tumšā mežā, nezinu ko Tu cerēji tur ieraudzīt. Es arī nezinu ko mēs varam darīt, lai palīdzētu bērniem, nonākušiem dzīves tumsā. Bet varbūt mēs varētu satikties un parunāt par Liepājas Kara-osta dzīvojošiem bērniem. Viņi visi ir tik jauki un pavisam nav vainīgi, ka viņu vecāki ir narkomāni vai alkoholiķi.
  Ko teiksi?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums, lai uzsāktu uzņēmējdarbību vai atmaksātu parādu?
   mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus par pieņemamu cenu 2%
   Sazinieties ar mums pa e-pastu: hobelmanfinance@gmail.com Whatsapp: +17816567138

   Tīmekļa vietne: https://hobelmanfinance346789211.wordpress.com/

   Dzēst
 2. Mmm, tas viss ir pareizi, tikai neaizmirstiet, ka šobrīd Jūs turiet stūri savās rokās. Solidaritēte, želsirdība, iejūtība - tas ir mūsu, sabiedrības lauciņs. Mēs to mācamies un, man liekas, mums nemaz tik slikti nesanāk. Savukārt koalīcijai nemaz tik spoži neiet. Daži no nesanajiem budzeta lēmumiem bija pareizi (auto nodokļa palielināšana, nekustamā īpašuma nodokļa paaugstināšana), citi pavisam ačgārni (nekustāmā īpašuma nodokli vajadzēja paaugstināt daudz vairāk, reformas iestrēgušas kur nu kurā - izglītības - švaki, veselības sfērā stāvoklis ir šausmīgs un ne jau finansējums dēļ :( ) Tas bernu pabalts 8ls ir smieklīgs. Kā būtu atbalstīt tiešām trūcīgus bērnus, nevis visus pēc kārtas?Jautājums - kur ir palikusi uzdrīkstēšanās šai koalīcijai ar TIK stipru mūsu mandātu? Nepārprotiet mani - es, tāpat, kā liela daļa sabiedrības īpaši nestreso par šo budžetu. Ir tikai drusku tāda vilšanās, mēs it kā ejam pareizā virzien, bet nu TIK lēni .... :(

  AtbildētDzēst
 3. Kristīne, noteikti varam satikties un parunāt, lūdzu uzrakstiet lolita.cigane@gmail.com

  AtbildētDzēst
 4. Кристина - Krieviem ir foršs raidījums - "Kamēr visi mājā", cita starpā tur rāda bērnus no bērnu namiem, kurus varētu adoptēt. Pāris gadu laikā ir atradušās ģimenes gandrīz simtam bērnu. Krievijai tas nav daudz… Vecāki narkomāni vai alkoholiķi? Pajautā tam bērnam - vai viņš vēlas dzīvot tīrā bērnunamā, vai pie vecākiem, kuri viņu sit? Jācīnās ar cēloņiem - pēc tā bērnunama būs jauni alkoholiķi un narkomāni, kuri pametīs savus bērnus likteņa varā. Pašlaik Latvijā viss ir labvēlīgs alkoholisma attīstībai. Jebkura, pat vissīkākā uzņēmējdarbība tiek cirsta saknē, policija dzenā večiņas pieturās, kuras tirgo pašas adītas vilnas zeķes… Vai tiešām tas ir pašvaldības policijas uzdevums? Tiesnešu algas ir neaizskaramas? Tad visiem citiem ir jāprasa atgriezt algas, kuras apcirpa un tad tiesneši var iet kopā ar valsti uz bankrotu, nevis vārtīties taukos uz sabiedrības rēķina. Dikti jau gribētos vienlīdzību - savelkot jostu redzēt, ka valstij grūti, nevis to, ka tēvs draņķis, pats nepelna, bet ģimenes naudu noplītē un notriec, tikai tapēc ir trūkums.

  AtbildētDzēst
 5. bla, bla, bla...pārdurkāts sacerējums no vidusskolas labajiem laikiem.

  AtbildētDzēst
 6. Labs ieraksts, paldies lar saiti Jūsu komentārā pie Mortena Hansena raksta Ir.lv. Varu tikai pievienoties Jūsu viedoklim par nevienlīdzības sekām un Jūsu pārsteigumam par to, ka "treknajos gados" nevienlīdzība Latvijā palielinājās.

  Tagad esat Saeimā, esat valdošajā koalīcijā. Ko Jūs un Jūsu partija plāno darīt šajā sakarā?

  AtbildētDzēst
 7. Sīkāk par nabadzības izskaušanu laipni lūgti uz http://socialismslv.wordpress.com/

  AtbildētDzēst
 8. Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums, lai uzsāktu uzņēmējdarbību vai atmaksātu parādu?
  mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus par pieņemamu cenu 2%
  Sazinieties ar mums pa e-pastu: hobelmanfinance@gmail.com Whatsapp: +17816567138

  Tīmekļa vietne: https://hobelmanfinance346789211.wordpress.com/

  AtbildētDzēst
 9. Liecība - aizdevuma piedāvājums


  Liecība "" Jūs nedrīkstat palaist garām šo iespēju. [Mans vārds ir kundze Sandra Kate. Es dzīvoju Kanādā un šodien esmu laimīga sieviete? un es teicu savam pašam, ka jebkuram aizdevējam, kurš glābj manu ģimeni no mūsu sliktās situācijas, es atsaucīšu ikvienu personu, kas meklē aizdevumu viņam, viņš deva man laimi man un manai ģimenei. Man vajadzēja aizdevumu 50 000 ASV dolāru apmērā sāku savu dzīvi no jauna, jo esmu viens Vīrietis ar 3 bērniem.
   
   Esmu meklējis aizdevumu, lai nokārtotu savus parādus pēdējo trīs mēnešu laikā, par kuriem es tikos saņēmis scammed un paņēma manu naudu, līdz es beidzot satiku Dievu, kas nosūtījis aizdevēju.
   
   Es nekad domāju, ka internetā joprojām ir īsti aizdevuma aizdevēji, bet mans lielākais pārsteigums ir izdevies saņemt manu aizdevumu, nezaudējot daudz laika. Es satiku šo godīgo un dievi, kas baidās no aizdevuma, kurš man aizdevums palīdz man ar aizdevumu Kanādas dolāram 50 000 ASV dolāru. Viņš ir Dievs, kas baidās no cilvēka, ja jums ir nepieciešams aizdevums, lai atrisinātu savas problēmas, un jūs atmaksāsit aizdevumu
   
  sazinieties ar viņu, lai viņš viņam pateiks, ka ir Sandra Kate kundze, kas tevi lūdz. Sazinieties ar Miotti Stefano kungu pa e-pastu: (miotti.stefanoloanfirm@hotmail.com)

  AtbildētDzēst
 10. Sveiki, kundze un kungs!
  Lai saņemtu godīgu un neatliekamu aizdevumu, lai labāk atrisinātu problēmas vai finansētu savas darbības, lūdzu, sazinieties ar mani: caravelleceline59@gmail.com. Paldies par uzticību.

  AtbildētDzēst
 11. Mans vārds ir Valeria Marco pirms 6 mēnešiem, kad mans uzņēmums sabruka, man nebija cerības, ka atkal kļūšu par savu biznesu. Es mēģināju aizņemties naudu no bankas, bet man nav bijis pietiekami daudz naudas savā kredītkartē un nav nodrošinājuma, lai saņemtu aizdevumu, tad ļoti tuvs mans Camila Diego draugs iepazīstināja mani ar īstu aizdevēju, izmantojot internetu. GINA MORGAN LOAN COMPANY LTD. Šī sievietes aizdevumu sabiedrība varēja man izsniegt aizdevumu EUR 160 000 apmērā bez jebkāda īpašuma kā nodrošinājuma vai kredītkartes, bet viņa man to uzticēja. Tāpēc mani draugi es teicu sev, kāpēc es esmu savtīgs, tāpēc es nolēmu šo informāciju kopīgot ar visiem. Ja jums ir nepieciešams aizdevums no uzticama kredīta aizdevēja, sazinieties ar Gina Morgan, izmantojot savu e-pastu: ginamorganloancompany@gmail.com

  AtbildētDzēst
 12. Sveiki visi, tur, es ceru, ka jūs visi esat labi? Mani vārdi ir Diana Patrick kundze, es nāku no Ohaio, pirms dažiem mēnešiem es biju iesūcis sliktā finansiālā situācijā, un man vajadzēja steidzamu aizdevumu, lai samaksātu rēķinus un finansiāli atgrieztos pie kājām, jo ​​mana pašreizējā finansiālā situācija manā bankā atteicās lai dotu man aizdevumu, tāpēc man netika dota cita iespēja nekā meklēt nenodrošinātu aizdevumu tiešsaistē, manas izpētes procesā es biju krāpšanas upuris, un es zaudēju gandrīz $ 1,500, un man bija vairāk nepatikšanas, un man bija vairāk problēmu līdz ceram iegūt aizdevumu līdz brīdim, kad es atradīšu tiešsaistes ziņu par postu bija kopīga liecība no Erica no Ņūdžersijas štata valstīm, kas apliecina, kā viņš saņēma $ 50000 no Karen Finance Inc. pēc ziņojuma izlasīšanas Es nolēmu sazināties ar Karen Finance Inc. pa e-pastu: (karenronaldfinance@hotmail.com) sazinoties kontaktā, mans nenodrošinātais aizdevuma pieprasījums 600 000 ASV dolāru apmērā tika apstiprināts 72 stundu laikā pēc mana pieprasījuma un mans aizdevums tika izmaksāts manā bankas kontā bez izlaiduma.

  Es vēlos izteikt savu dziļu pateicību un arī konsultēt aizdevuma meklētājus, lai tur būtu ļoti modri, jo tur ir daudzi scammers, kuru vienīgais mērķis ir krāpties ar nevainīgiem aizdevuma meklētājiem, tāpēc jums ir jābūt uzmanīgiem un modriem. kam nepieciešams kredīts Es iesaku Karen Finance Inc, jūs varat sazināties ar uzņēmumu pa e-pastu: (karenronaldfinance@hotmail.com)

  Paldies, ka lasījāt manu liecību, novēlu jums veiksmi.

  Jūsu,
  Diana Patrick.

  AtbildētDzēst
 13. Vai esat uzņēmējs vai sieviete? Vai jums ir nepieciešami līdzekļi, lai uzsāktu savu biznesu? Vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai nokārtotu savu parādu vai atmaksātu rēķinus vai sāktu jauku biznesu? Vai jums ir nepieciešami līdzekļi, lai finansētu savu projektu? Mēs piedāvājam garantēta aizdevuma pakalpojumus jebkurai summai un jebkurai pasaules daļai (privātpersonām, uzņēmumiem, nekustamo īpašumu aģentiem un korporatīvajām iestādēm) ar mūsu lielisko procentu likmi 2% apmērā. Lai saņemtu pieteikumu un iegūtu vairāk informācijas, sūtiet atbildes uz šādu e-pasta adresi: johnwilliamstrustfirm@gmail.com

  AtbildētDzēst
 14. Vai esat uzņēmējs vai sieviete? Vai jums ir nepieciešami līdzekļi, lai uzsāktu savu biznesu? Vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai nokārtotu savu parādu vai atmaksātu rēķinus vai sāktu jauku biznesu? Vai jums ir nepieciešami līdzekļi, lai finansētu savu projektu? Mēs piedāvājam garantēta aizdevuma pakalpojumus jebkurai summai un jebkurai pasaules daļai (privātpersonām, uzņēmumiem, nekustamo īpašumu aģentiem un korporatīvajām iestādēm) ar mūsu lielisko procentu likmi 2% apmērā. Lietojumprogrammai un vairāk informācijas nosūtiet atbildes uz šādu e-pasta adresi: markanthonyeasyloanfirm@gmail.com

  AtbildētDzēst
 15. Labā diena,

  Vai jums ir jebkāda veida finanšu aizdevumu problēma? vai jums ir nepieciešams ātrs aizdevums, lai dzēstu debetu un atgrieztos biznesā Pēc procentu likmes 3%? Ja jā, sazinieties ar mums, izmantojot mūsu e-pasta adresi: exxonmobil191@outlook.com

  Lūdzu, sniedziet mums sekojošu informāciju:

  1) Pilnie vārdi: ............
  2) Dzimums: .................
  3) Vecums: ........................
  4) Valsts: .................
  5) Tālruņa numurs: ........
  6) Nodarbošanās: ..............
  7) Ikmēneša ienākumi: ......
  8) Nepieciešamā aizdevuma summa: .....
  9) Aizdevuma ilgums: ...............
  10) Aizdevuma mērķis: ...........

  Paldies

  AtbildētDzēst
 16. Sveiki, visi. Pirms trim mēnešiem man tiešām bija nepieciešams aizdevums, lai samaksātu lielāko daļu rēķinu, kas sevišķi ietvēra manas bērnu skolas nodevas. Es biju tik satriekts un pat plānoju sevi nogalināt, jo tēvs, kurš nevar iemācīt savus bērnus, nepavisam nav tēvs ... tad mans Draugs man pastāstīja par jasmin noor, kas ir mana finansiālā stāvokļa brīnums. Es pieprasīju aizdevumu 500 000 eiro apmērā ar procentu likmi 3% un pēc visa nepieciešamā procesa veikšanas es saņēmu savu aizdevumu bez stresa. Tā ir taisnība, ka viņa ir brīnums, es varu mirušajā sievā zvērēt, ka viņa ir ļoti īsta, sazinieties ar viņu, ja jums tiešām ir nepieciešams aizdevums, sazinieties ar: e-pastu; (jasminnoorloancompany01@gmail.com)

  AtbildētDzēst
 17. Do you need Finance?
  Are you looking for Finance?
  Are you looking for a money to enlarge your business?
  We help individuals and companies to obtain loan for business
  expanding and to setup a new business ranging any amount. Get a loan at affordable interest rate of 3%, Do you need this cash/loan for business and to clear your bills? Then send us an email now for more information contact us now via Email financialserviceoffer876@gmail.com Whats App +918929509036

  AtbildētDzēst
 18. Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums, lai dzēstu parādus, vai jums ir nepieciešams kapitāla aizdevums, lai uzlabotu jūsu biznesu? Vai bankas un citas finanšu aģentūras ir noraidījušas jūs? Vai jums nepieciešama aizdevuma apvienošana vai hipotēka? Nemeklējiet vairāk, jo mēs esam šeit, lai visas jūsu finansiālās problēmas padarītu par pagātni. Sazinieties ar mums pa e-pastu:

  oceanfmortgages@gmail.com
  oceanfmortgages@gmail.com

  Tas ir Ocean Finance Hipotēkas. Mēs piedāvājam aizdevumus interesentiem ar saprātīgu procentu likmi 2%. Diapazons svārstās no 5000,00 eiro līdz maksimāli 100 000 000,00 eiro.

  AtbildētDzēst