Jo biezāks mežs, jo taisnāki koki

Pagājušajā nedēļa darba darīšanās biju Portugālē. Darbs bija saistīts ar nevalstiskajām organizācijām paredzēta fonda darbības izvērtējumu. Iespēja tikties ar nevalstiskajām organizācijām bija fantastiska. Kādi šīm organizācijām lieliski projekti - sociāla iekļaušana ar cirka un aktiermākslas palīdzību; brīvdabas izrāžu uzvešana, runājot par ģimenes vardarbības, aizspriedumu tēmām; darbs ar jauniešu integrāciju klasēs, kur kopā ir 27 dažādu nacionalitāšu 1. paaudzes emigranti. Tieši šie jaunieši strādājuši pie grāmatas, kas apkopo visu Eiropas tautu sakāmvārdus, no Latvijas izvēlējušies šādu - jo biezāks mežs, jo taisnāki koki. Biju pārsteigta uzzinot, ka mums esot tāds sakāmvārds, bet varbūt ar šī palīdzību var izskaidrot augsto korupcijas līmeni Latvijā – salīdzinoši lielā teritorijā esam maz iedzīvotāji, tātad mežs nav biezs un koki sāk ļodzīties.

Komentāri

 1. "jo biezāks mežs, jo taisnāki koki" -- tas sakamvārds ari strādā ar cilvēku tīkliem. Jo vairāk cilvēki ir savienoti ar viens otru, jo vairāk viņi ir vienādās domās un ir vairāk paklausīgi/saskaņā.

  Jo vairāk saites starp cilvēkiem, jo vairāk caurspīdība, jo mazāk korupcija???

  AtbildētDzēst
 2. Sociālisma laikos vairāk runāja par kolektīvo atbildību, nevis individuālo. Tādēļ postsociālisma valstīs visās korupcija uzsita augstu vilni, jo brīvības nāca klāt, kontrole mazinājās, atbildības līmenis šausmīgi kritās, kārdinoši piedāvājumi nāca virsū kā melns mākonis. Salīdzinoši maz bija to, kas visam tam spēja turēties pretī un palika par normāliem cilvēkiem. Vēsture man dāvāja iespēju būt lieciniekam tajos procesos, kad daudzi vadošie cilvēki sāka sevi iedomāties par kņaziem vai firstiem savā darba lauciņā. Šie procesi vēl stipri jāpētī un jāatrod viņu ekonomiskās, sociālās un psiholoģiskās saknes. Un ne jau pats sociālisms tur ir vainojams. Sabiedriski-politiskās iekārtas maiņa jebkurā valstī izsauc dziļas izmaiņas un, diemžēl, arī neprognozējamas sekas.

  AtbildētDzēst
 3. Sveikas dāmas un kungi, vai jums nepieciešama finansiāla palīdzība? Es esmu Sjūzena Bensone. Es esmu aizdevējs un arī finanšu konsultants.

  Vai projekta pabeigšanai jums ir nepieciešams biznesa aizdevums, personīgais aizdevums, hipotēkas aizdevums vai aizdevums? ja atbilde ir apstiprinoša, iesaku sazināties ar manu firmu. Mēs sniedzam visu veidu aizdevumu pakalpojumus, ieskaitot ilgtermiņa un īstermiņa aizdevumus. Lai iegūtu vairāk informācijas, rakstiet mums pa e-pastu: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) vai nosūtiet mums ziņojumu tieši vietnē WhatsApp pa tālruni: +447903159998 un uzreiz saņemiet atbildi.

  Mēs esam visaptverošs finanšu pakalpojumu uzņēmums, un mēs esam apņēmušies palīdzēt jums uzlabot jūsu ilgtermiņa un īstermiņa finanšu mērķus. Mēs specializējamies strukturētu finanšu risinājumu sniegšanā privātpersonām un uzņēmumiem visefektīvākajā un ātrākajā veidā.

  Šeit ir daži iemesli, kāpēc jums vajadzētu sazināties ar mums, lai saņemtu aizdevumu;
  * Ērtības - Jūs varat pieteikties aizdevumam jebkurā laikā un vietā.
  * Elastīga summa - jūs izlemjat, cik daudz vēlaties aizņemties.
  * Ātrais tiešais finansējums - saņemiet aizdevumu 24 stundu laikā pēc apstiprināšanas.
  * Elastīga procentu likme 3%.
  * Augstas apstiprināšanas likmes
  * Elastīga atmaksa - jūs saņemat iespēju izvēlēties atmaksas datumu, reizi nedēļā, mēnesī vai gadā uz 1-30 gadiem.
  * Vienkārša tiešsaistes lietojumprogramma.
  * Personalizēta vadība un zināšanas.
  * Nav slēptu maksu

  Nepazaudējiet iespēju līdzekļu trūkuma dēļ. Sazinieties ar manu uzņēmumu tūlīt, mēs varam jums palīdzēt ar aizdevumu, jo mēs esam palīdzējuši daudzām personām un organizācijām, kuras visā pasaulē ir saskārušās ar finansiālām grūtībām

  Lai iegūtu vairāk informācijas par mūsu aizdevuma piedāvājumu, lūdzu, nosūtiet mums savu aizdevuma pieprasījumu, izmantojot:
  E-pasts: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
  WhatsApp: +447903159998

  Starpnieki / konsultanti / brokeri ir laipni aicināti piesaistīt savus klientus un ir pilnībā aizsargāti. Pilnīgā pārliecībā mēs strādāsim kopā visu iesaistīto pušu labā.

  AtbildētDzēst

Ierakstīt komentāru