piektdiena, 2010. gada 29. oktobris

Mans administratīvais pārkāpums

Pēdējās pāris dienas briedināju galvā savu nākošā bloga ierakstu. Domas grozījās ap kādu nesen dzirdētu traģisku dzīves stāstu, kurā bija iemaisīts gan stāsts par izsūtījumu Sibīrijā, gan smagu un traģisku mājupceļu uz Latviju deviņdesmito gadu sākumā.  

Tomēr jaunā bloga ieraksta tēma atnāca pati – man tagad ir pienākums izskaidrot vakar publiskotās ziņas par manu 2007. gadā veikto administratīvo pārkāpumu.

2007. gada novembrī kopā ar vīru devāmies uz Stambulu, lai atpūstos un arī, lai Ziemassvētkus gaidot, iepirktos, tai skaitā mana vīra līdzīpašumā esošajam Jūgendstila paviljonam. Tam iegādājāmies sudraba rotaslietas, kā arī, kā bijām vienojušies ar draugiem, iegādājāmies dažādas Ziemassvētku dāvanas, un arī lietas, ko varētu attīstīt kā idejas pārdošanai mūsu Jūgedstila paviljonā. Iegādājāmies dažādas lietas, kuru cena kopumā bija apmēram 350 Ls. Dažas no tām arī daudz, jo tādējādi to cena bija lētāka (piemēram 54 zīda lakatus, 7 somas, 95 somu aksesuārus, 3 pildspalvas, 13 bižutērijas gabalus, 100 papīra maisiņus, 2 gab. guašas krāsas, papīra etiķetes un 20 dāvanu maisiņus). Tā kā lietas bijām iegādājušies divatā, un tās šķita vērtības ziņā nenozīmīgas, diemžēl nepievērsām īpašu uzmanību tam, kāda varētu būt to kopvērtība un ka pēc to kopvērtības, tās, iespējams, nāktos deklarēt.

Ielidojot Rīgā, mans vīrs devās nodot muitošanai sudrablietas, bet es ar pārējām mantām devos uz izeju. Dodoties uz izeju, tiku apstādināta un man tikai izteikts lūgums izlaist manu ceļojuma somu caur rentgena aparātu, ko arī izdarīju. Pēc tam mana soma tika izpakota, atrodot preces kopsummā par apmēram 350 Ls jeb 498 EUR. Muitas darbinieks informēja, ka kopējā jaunu preču summa, kuras tajā laikā Latvijā varēja ievest bez muitas nodokļa bija 175 EUR uz cilvēku vai 350 EUR, ja ceļojam divatā. 


Pilnībā uzņemos atbildību par šo notikumu un par to, ka nebiju iepazinusies ar noteikumiem preču ievešanai no ne-Eiropas savienības valstīm, tāpēc biju gatava samaksāt administratīvo sodu. Šāds sods tika noteikts 2008. gada janvārī, 50 Ls apmērā, to samaksājām un administratīvā pārkāpuma lieta tika izbeigta administratīvā pārkāpuma sastāva trūkuma dēļ.

Šis nepatīkamais notikums man noteikti sabojāja Ziemassvētkus. Bija ļoti neērti un nepatīkami par savu muļķību. Dāvanas radiem un draugiem bija jāpērk vēlreiz. 

16 comments:

 1. Domāju, ka šo lietu Čigānes kundzei vairs pārmest nedrīkstētu. Vai tad katram no līdzcilvēkiem nav kādreiz gadījies pāriet krustojumu uz sarkano gaismu vai neparedzētajā vietā. Te ir skaidrs, ka tā ir bijusi neuzmanība, par ko viņa arī ir samaksājusi sodu. Neredzu šeit ne iedzīvošanās kāri, ne kontrabandu. Vai tad negadās drūzmā kādam uzkāpt uz kājas? Ko mēs daram tādā gadījumā? Sakam: "Piedodiet!". Un ar to arī jautājums ir izsmelts. Bet var jau gadīties, ka kāds sāks klaigāt, viņa man tīšām uzkāpa uz kājas, gribēja nodarīt miesas bojājumus utt. Bet tas jau tad ir jāpēta, kādi tādam cilvēkam ir nodomi. Tad tas pats par sevi jau izskatās pēc šantāžas vai izspiešanas.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums, lai uzsāktu uzņēmējdarbību vai atmaksātu parādu?
   mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus par pieņemamu cenu 2%
   Sazinieties ar mums pa e-pastu: hobelmanfinance@gmail.com Whatsapp: +17816567138

   Tīmekļa vietne: https://hobelmanfinance346789211.wordpress.com/

   Dzēst
 2. Punkts viens - gadījums ir pilnīgi muļķīgs un liels "pē" tiem ,kas tagad to pasniedz kā sensāciju.
  Punkts divi - vajag iemācīties,ka pat šādos gadījumos taisnoties ir vienkārši muļķīgi un es pat teiktu bērnišķīgi.

  AtbildētDzēst
 3. Mani, savukārt, ļoti interesē, kā šāda informācija par vecu administratīvo pārkāpumu tik iegūta, kas to izdarīja un kāpēc tieši tagad. Bet tas tā vairāk viela pārdomām.

  AtbildētDzēst
 4. Šo komentāru ir noņēmis autors.

  AtbildētDzēst
 5. Kontrabandists pa lielam ir katrs, kurš trešajā valstī ir iepricies. Atšķirība tā, ka parasti cilvēks nepirks sev desmit vienādus kreklus vai bikses.

  Paskaidrojiet lūdzu šo te:
  "Šāds sods tika noteikts 2008. gada janvārī, 50 Ls apmērā, to samaksājām un administratīvā pārkāpuma lieta tika izbeigta administratīvā pārkāpuma sastāva trūkuma dēļ."

  Es saprotu, ka Jūs tikāt sodīta, sods samaksāts, bet beigās atzīts, ka administratīvā pārkāpuma nav, tāpēc lieta izbeigta? Kāpēc Jūs maksājāt sodu?

  AtbildētDzēst
 6. Kopumā šis gadījums ir smieklīgs, tomēr šī bloga ieraksts nedaudz sajauca galvu :)
  "2007. gada novembrī kopā ar vīru devāmies uz Stambulu, (...) lai iepirktos, tai skaitā mana vīra līdzīpašumā esošajam Jūgendstila paviljonam. Tam iegādājāmies sudraba rotaslietas, kā arī (...) lietas, ko varētu attīstīt kā idejas pārdošanai mūsu Jūgedstila paviljonā. Iegādājāmies dažādas lietas, kuru cena kopumā bija apmēram 350 Ls."
  Šis tā interesanti noformulēts: "lietas, ko varētu attīstīt kā idejas pārdošanai". Tad tie 54 lakatiņi arī bija tās "lietas, ko varētu attīstīt kā idejas pārdošanai"? Un ko tas praktiski nozīmē - ka tomēr bija paredzēts šo kā izmēģinājuma partiju tirgot veikaliņā?

  AtbildētDzēst
 7. :) tad jau katrs, kas pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu un par to saņēmis administratīvo sodu arī liekams pie sienas. Latvija, kas ar Tevi?
  Lolita, domāju, ka gana jau taisnošanās - dažam labam nekad nebūs gana.

  AtbildētDzēst
 8. Jurim - viena no Čigānes kundzes kolēģēm Delnā man reiz teica, ka politiķim ir jābūt vienmēr gatavam skaidrot arī to, ka, runājot līdzībās, viņš "nav zilonis". Tāpēc politiķim taisnošanās nekad nevar būt par daudz, un nevajag to uztvert kā kaut ko pazemojošu. Čigānes pozīcija man simpatizē nesalīdzināmi vairāk nekā Bendrātiskā pieeja dzīvei. Tāpēc ceru, ka Čigāne atbildēs pēc būtības arī uz manu augšuzdoto jautājumu.

  AtbildētDzēst
 9. Neņemiet galvā. Šie senie, uzraktie "kompromati" neietekmēs to viedokli, kas par Jums vēlēja. Tikai nākamie Jūsu darbi saeimā pierādīs vai mēs esam kļūdījušies vai ne. Pārāk daudz smagu lēmumu un asiņainu cīnu priekšā, lai sīkumotos ar pagātni.

  AtbildētDzēst
 10. Ikar, brauciena mērķis bija atpūsties un ieprikties. Iepērkoties iegadājāmies dažādas lietas, tai skaitā lakatiņus. Vairumā pirkt bija daudz lētāk. Dažus ar tiem ar mērķi parādīt Latvijas zīda apgleznotājiem, kā strādāt ar zīdu, veidot rakstus utt.

  AtbildētDzēst
 11. Kaut arī pārkāpums ir visnotaļ muļķīgs, tomēr pārkāpums. Cienu, ka spējat atzīt kļūdu un to skaidrot.
  Savukārt man ir bezgala žēl, ka šis visnotaļ smieklīgais 'kompromats' tika izvilkts ar mērķi diskreditēt tos, kas runā par augstiem ētikas standartiem politikā. Un mācība tagad visiem būs skarba - labāk nevērt muti vaļā un ne par savējiem, ne par citiem neko sliktu neteikt, jo kas zina - kādam būs kāda melnā mapīte ko izvilkt un kādu kompromitēt.
  Tādā veidā Latvijā nekas nemainīsies. Krāpnieki turpinās krāpties, bet pārējie baidīsies runāt, jo 'kas zina, ko var izvilkt no melnās mapītes'

  AtbildētDzēst
 12. Lolita- turies! Kautkādā vienā populārā stāstā bija teksts par to, lai tas, kurš ir bez grēka, met pirmo akmeni :) :)
  Es nesaprotu šitos cilvēkus, kas cepas par visiem šitiem sīkumiem. Ziniet- es arī 2008.gadā pārgāju ielu pie sarkanās gaismas un man ir bijušas soda kvītis par kādiem 200 latiem par stāvēšanu visādās itkā neatļautās vietās- so what?
  Vai cilvēki nesaprot, ka kamēr nebūs salikti cietumā "biznesmeņi"/shēmotāji tipa Bērziņš, Šķēle, Godmanis, Kalvītis (arī tas pats Gailis) ar visām savām labajām rokām, pie kam, esmu pārliecināts, ka ar visām ģimenēm, kas tiešām būdami amatpersonas ir pieņēmuši uz personīgiem savtīgiem aprēķiniem balstītus lēmumus, tikām atvest somā 50 zīda lakatus ir pilnīgi bērna šļupsti vienalga- tīši vai netīši. Tas pat nav snieklīgi- tas ir stulbi šitādas tēmas celt.

  AtbildētDzēst
 13. Lietas būtība, manuprāt, ir tā, ka Čigānes kundze no saviem līdzpilsoņiem labprāt gribētu atklātību un likumpaklausību, bet, dodoties "atpūtas un iepirkuma" braucienā, domu gaita pašai nebija ar pieturpunktu: "Stop! Bet vai tas būs likumīgi?" Tā nu mēs redzam mūsu politisko briedumu - tādi pusaudži vien esam, kas citiem prot aizrādīt, bet spogulī skatās reti.

  AtbildētDzēst
 14. Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums, lai uzsāktu uzņēmējdarbību vai atmaksātu parādu?
  mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus par pieņemamu cenu 2%
  Sazinieties ar mums pa e-pastu: hobelmanfinance@gmail.com Whatsapp: +17816567138

  Tīmekļa vietne: https://hobelmanfinance346789211.wordpress.com/

  AtbildētDzēst